Presell page nowa moda

Presell page nowa moda
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Po tym jak google na swoim oficjalnym blogu dot. webmasteringu napisało notkę odnośnie tworzenia/generowania podstron w celu poprawienia rankingu i podała przykłady np. kopia dmoz, kopia wikipedii i co ciekawsze nasz polski Qlweb też został wymieniony i do tego jako pierwszy, zaczęły powstawać katalogi w nowej do tej pory nie spotykanej budowie i funkcjach.

Po tym jak Google skarciło skrypt Qlweb nastała nowa moda na presell page na skrypcie wordpress.

Co to jest presell page? – no właśnie co to jest, a więc z definicji jest to podstrona z obszernym opisem i linkami do strony pozycjonowanej w treści linkowana ze wszystkich podstron i strony głównej strony na której się znajduje.

Więc powstają sobie te preselle czy jak ktoś woli precele no i co za tym idze?, czy to wszystko skończy się podobnie jak skrypt qlweb?, czy tworzenie ogólnotematycznych stron ma jeszcze jakiś sens.

Wg. mnie każdy presell powinien mieć sprecyzowaną tematykę stron które będzie zawierał, teksty które znajdują się w jego zasobach nie powinny być opisem strony, ale wyjaśnieniem jakiegoś pojęcia związanego ze stroną. Dla przykładu podam coś:

Strona o pozycjonowaniu
Opis w katalogu (zwykłym): Zajmujemy się reklamą w internecie. Nasza specjalność to pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych. Zapewniamy wysokie pozycje słów kluczowych w wyszukiwarkach internetowych.
Opis w presell page: Pozycjonowanie stron rozpoczęło się wraz z rozwojem pierwszych wyszukiwarek internetowych. Webmasterzy dążyli do tego, aby ich strona pojawiła się jako pierwsza w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania. Początkowo nie było to trudne, gdyż wyniki w wyszukiwarkach opierały się na analizie słów kluczowych podanych przez autora w nagłówku strony. Później, między innymi ze względu na łatwą manipulację słowami kluczowymi, wyszukiwarki zaczęły je ignorować, odwołując się bezpośrednio do treści strony.

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania, przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google Bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor-textem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.

Pierwsze powszechnie znane “polskie” Google Bomb pojawiło się na przełomie 2003 i 2004 roku i polegało na linkowaniu ze słowem kluczowym kretyn adresu do sejmowej strony internetowej polskiego posła Samoobrony Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Leppera, co w efekcie dało pojawianie się wspomnianej strony na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwania w Google dla hasła “kretyn” (zwykle jako pierwszy wynik).akcja ta zyskała wielu naśladowców i podobne zjawiska można zaobserwować dla innych słów i wyrażeń, np. “ptasia grypa”, “złodzieje”, “pedał”, “siedziba szatana”, czy też “oszuści”.

About the author /


Related Articles

Ciekawe wpisy: